Prawybory w USA
U Republikanów już wszystko jasne. Faworytem do partyjnej nominacji prezydenckiej jest John McCain. Tymczasem u Demokratów trwa zażarta walka o każdy głos elektorski między Barackiem Obamą i Hillary Clinton.

 

Wiadomości CNN: USA: wybory prezydenckie 

 

 

"Odwrócone" wyniki prawyborów w USA - "tama pękła, są kłopoty"  CNN, PH

Sztab wyborczy Hillary Clinton jest rozczarowany wynikiem wtorkowych prawyborów w stanach Indiana i Północna Karolina. Informuje serwis CNN. Według analityka Davida Gergena, Clinton liczyła na wielki triumf w Indianie i niewielkie zwycięstwo nad Obamą w Północnej Karolinie. - Tymczasem okazało się, ze wyniki zostały pewien sposób "odwrócone" – dodaje.  »
CNN, PH /19:44

Wiadomości CNN: USA: wybory prezydenckie 

 

 

"Toczymy grę o najwyższe stołki w państwie"  CNN, ABa

Barack Obama jest o krok bliżej do zapewnienia sobie prezydenckiej nominacji Partii Demokratycznej po zdecydowanym zwycięstwie w prawyborach w Północnej Karolinie. Jego rywalka Hillary Clinton niewielką ilością głosów wygrała natomiast prawybory w Indianie. - Toczymy grę o najwyższe stołki w państwie - przypomniał Obama.  »
CNN, ABa /16:02

 

Wiadomości CNN: USA: wybory prezydenckie 

 

 

Niewielka przewaga Clinton w Indianie  CNN, ABa

Senator Hillary Clinton z niewielką przewagą zwyciężyła w stanie Indiana – przewiduje CNN – pokonując senatora Baracka Obamę o zaledwie 2 procent.  »
CNN, ABa /11:58

 

Wiadomości CNN: USA: wybory prezydenckie 

 

 

Rozstrzygające starcie Obamy i Clinton? CNN, PU

Senator Barack Obama nie wyklucza, że dzisiejsze prawybory Partii Demokratycznej w Indianie mogą być rozstrzygające w przedłużającej się walce o prezydencką nominację między nim a senator Hillary Clinton. Głosowanie rozpocznie się o szóstej rano czasu lokalnego we wschodniej części stanu, i godzinę później w zachodniej części, która znajduje się już w innej strefie czasowej. »
CNN, PU /06.05.2008 11:22

Wiadomości CNN: USA: wybory prezydenckie 

 

 

"Clinton powiela buńczuczne pogróżki Busha"  CNN, PU

Senator Barack Obama zarzucił swej rywalce o prezydencką nominację Partii Demokratycznej, senator Hillary Clinton, że  powiela "buńczuczne pogróżki" prezydenta Busha. Obama skrytykował w ten sposób wypowiedź Clinton, która stwierdziła, że Stany Zjednoczone "całkowicie unicestwią" Iran, jeśli użyje on broni nuklearnej przeciwko Izraelowi. »
CNN, PU /05.05.2008 09:31

Wiadomości CNN: USA: wybory prezydenckie 

 

 

Obama traci poparcie  CNN, msu

W walce o prezydencką nominację Partii Republikańskiej senator Hillary Clinton i senator Barack Obama idą łeb w łeb, wynika z najnowszych badań opinii publicznej. W sondażu przeprowadzonym przez CNN i Ośrodek Badań Opinii Publicznej czterdzieści sześć procent zarejestrowanych wyborców Partii Demokratycznej poparło Baracka Obamę, a czterdzieści pięć procent Hillary Clinton. Oznacza to, że statystycznie kandydaci mają niemal jednakowe poparcie, gdyż margines błędu w tym sondażu wynosił cztery i pół procent. Oznacza to także, że topnieje przewaga Obamy.  »
CNN, msu /02.05.2008 12:41

Wiadomości CNN: USA: wybory prezydenckie 

 

 

USA: "poważny cios" dla kandydata w wyborach  CNN, PH

Senator Barack Obama oświadczył, że jest oburzony wypowiedziami swojego byłego pastora, wielebnego Jeremiasza Wrighta wygłoszonymi podczas spotkania w Narodowym Klubie Prasowym. Dodał, że "zasmucił go ten spektakl". »
CNN, PH /30.04.2008 08:46

Wiadomości CNN: USA: wybory prezydenckie 

 

 

Były pastor Obamy: nie prowadzę do podziałów   CNN, PU

Były pastor kandydata do prezydenckiej nominacji Partii Demokratycznej Baracka Obamy odpiera krytykę pod swoim adresem. Przemawiając do tysięcy osób, zebranych na uroczystym obiedzie Amerykańskiego Stowarzyszenia Promocji Ludności Kolorowej wielebny Jeremiah Wright podkreślił, że jego słowa "opisują rzeczywistość", ale bynajmniej "nie doprowadzają do podziałów". »
CNN, PU /28.04.2008 09:11