Krystian Zimerman czyli prawda jest skandalem

2009-04-30

krystian_zimermanPolski pianista Krystian Zimerman wywołał skandal podczas koncertu w Los Angeles, zapowiadając, że jest to jego ostatni występ w USA z powodu polityki zagranicznej tego kraju - pisze dziennik “Los Angeles Times”. Krystian Zimerman to jeden z najlepszych polskich pianistów, zwycięzca Konkursu Chopinowskiego i znany oryginał [Wyjaśniamy redakcji "Dziennika", że Krystian Zimerman to jeden z najlepszych światowych pianistów, mieszkający na stałe w Szwajcarii. Nazwanie go "oryginałem" ma niewątpliwie na celu zmniejszenie wagi jego wystąpienia - przyp. adm].

Zimerman zbliżał się już do końca swego sobotniego recitalu w Walt Disney Concert Hall, gdy zamarł na chwilę w milczeniu przed fortepianem. Już miał zacząć wykonywać “Wariacje na polski temat ludowy” Karola Szymanowskiego, gdy zwrócił się do publiczności i cichym, ale pełnym gniewu głosem powiedział, że nie będzie więcej grać w kraju, którego armia chce kontrolować cały świat.

“Zostawcie mój kraj w spokoju” - rzucił, a potem jeszcze dodał ciętą uwagę na temat amerykańskiego obozu w Guantanamo. Wtedy około 30 - 40 osób wyszło z sali, niektórzy przeklinając. “Tak” - powiedział Zimerman. “Niektórzy ludzie zaczynają maszerować na samo słowo ‘wojsko’”.

Inni słuchacze pozostali jednak w fotelach. Niektórzy gwizdali na pianistę i krzyczeli, żeby się zamknął, zaczął grać, ale zdecydowana większość go oklaskiwała. Zimerman oświadczył wówczas, że Ameryka ma do eksportowania dużo wspanialsze rzeczy niż armię, i podziękował wszystkim, którzy popierają demokrację.

Zamykające recital wariacje Szymanowskiego wykonał - jak pisze “Los Angeles Times” - z niezwykłą zaciekłością, wywołując entuzjastyczny aplauz. Nie bisował.

Jak dodaje dziennik, Zimerman miał w ostatnich latach kłopoty w USA. Podróżuje on ze swoim własnym fortepianem Steinwaya, który samodzielnie przerobił. Jednakże wkrótce po zamachach 11 września 2001 r. jego instrument został skonfiskowany na lotnisku JFK w Nowym Jorku, gdzie Zimerman miał wystąpić w Carnegie Hall. Służby bezpieczeństwa na lotnisku uznały, że klej użyty w instrumencie dziwnie pachnie i nie chcąc ryzykować, zniszczyły fortepian. [Zamiast "służby" winno się napisać "troglodyci w mundurach amerykańskich służb bezpieczeństwa" - przyp. adm.]

Od tego czasu Zimerman przewozi instrument w częściach i montuje go po wylądowaniu. Także sam prowadzi ciężarówkę podczas przewożenia fortepianu z miasta do miasta.

Oto kilka komentarzy

Znany krytyk muzyczny, Bogusław Kaczyński:
Ludzie zapłacili za bilety, by słuchać muzyki, a nie wystapień politycznych.
Nie wolno, moim zdaniem, łączyć sztuki z polityką. Najlepiej dla artysty jest, jeśli stoi obok spraw politycznych, nie angażując się w nie. Owszem, Zimerman jest obywatelem świata, ale swoje poglądy powinien zachować zdecydowanie dla siebie. Jeśli już tak bardzo chciał się podzielić nimi ze światem, to mógł udzielić wywiadu albo sam napisać jakiś artykuł lub pojawić się w telewizji. Tyle tylko, że wystapić jako mówca. Na jego miejscu nie łączyłbym polityki ze sztuką.

Czytelnik gazety “Los Angeles Times:
Zimerman powinien robić to, co należy do dobrego pianisty: zamknąć się i grać.

Inny oburzony Amerykanin:
Tak, Zimerman, wyjeżdżaj stąd. I zabierz ze sobą Dixie Ckicks (kobiecy zespół country).

Los Angeles Times konkluduje:
“Wszyscy ci, którzy mieli nadzieję, że po odejściu ekipy Busha postrzeganie USA ulegnie zmianie, muszą być zawiedzeni.”
Gazeta przypomina też słowa Krystiana Zimermana z ubiegłego roku. “Wielu ludzi myśli, że kiedy wybiorą nowego prezydenta, wszystko zostanie natychmiast zapomniane. A ja myślę, że kiedy szkoda została wyrządzona, to trzeba jej zadośćuczynić”.

“Krystian Zimerman był na scenie i mógł ją wykorzystać do politycznego manifestu. Ci, którzy poczuli się urażeni jego słowami, mają prawo do bojkotu jego muzyki. Szkoda, że gry tak wielkiego artysty nie będzie już można usłyszeć w USA”.

Wiele osób uważa, że zamiast krytykować Amerykę, polski pianista powinien wyrazić wdzięczność Stanom Zjednoczonym za wyrwanie swojej ojczyzny z sowieckiej okupacji. [Szczególną wdzięczność wyrażamy Stanom Zjednoczonym za popieranie władzy Żydów nad Polakami, za wspieranie byłych ubeków i innej bezpieki przy dochodzeniu do rządów w Polsce, za traktowanie Polski jak śmiecia  i za oddanie nas pod okupację międzynarodowych lichwiarzy i złodziei - przyp. adm.]

Za http://marucha.wordpress.com

Odpowiedzi: 7 do “Krystian Zimerman, czyli prawda jest skandalem”

 1.  

Cham Wiejski powiedział/a

2009-04-30 @ 13:51

Ponieważ jestem prostym, wiejskim chamem, nazwę Bogusława Kaczyńskiego zwykłym liżydupą. Jego uwagi o “nie mieszaniu polityki ze sztuką” są durne i typowe dla ćwierćinteligenta, który lubi także powtarzać o “nie mieszaniu Kościoła z polityką”, “nie mieszaniu etyki z polityką” czy w ogóle o nie mieszaniu niczego z polityką - bo tak go nauczył żydowski papier toaletowy, sprzedawany w kioskach pod nazwą “Gazeta Wyborcza”.

Czy wyobrażacie sobie państwo, z jakim oburzeniem parchate media pisały by o Zimermanie, gdyby np. dał koncert dla Łukaszenki? Ale to by, k…a ich mać, nie było żadne “mieszanie polityki ze sztuką”!

Zimerman “mógł udzielić wywiadu”… Jasne, baranie Kaczyński! Mógł go udzielić chyba po to, żeby zobaczyć ów wywiad pocięty na kawałki, okaleczony do niepoznania, ocenzurowany, zmanipulowany… żeby usłyszeć w nim to, czego nie powiedział, żeby zobaczyć siebie odpowiednio podświetlonego aby wyglądał jak faszysta.

Zimerman “mógł napisać artykuł”… Bua ha ha. Jakim debilem trzeba być, aby wierzyć, że taki artykuł opublikowały by “międzynarodowe” media bez cenzurowania, bez manipulowania jego treścią.

Zimerman “mógł wystąpić w telewizji”. Jasne, na przykład z Moniką Olejnik, która nie dała by mu dojść do słowa i z panią Senyszyn, która na pewno i na muzyce zna się lepiej, niż zawodowi muzycy.

 1.  

opornik powiedział/a

2009-04-30 @ 15:06

Jak można np. zboczeńca słuchać w jakiejkolwiek by to nie było kwestii, jeżeli on sam nie umie siebie … rozpoznać, czym jet?
To co on wogóle umie … rozpoznać? - on jeszcze nie wie skąd pochodzi to ciepełko które tak …polubił
straszne jest to, że takie ludzkie stworzenie ma IMIĘ i liże mikrofony bezkarnie. Fuuuj
A co do pana Krystiana, to życzę każdemu Polakowi, by choć raz w życiu się zdobył na taki jawny gest wobec kłamców , kimkolwiek by nie byli, czekam na naśladowców, a okupanci pieżchną od nas jak robaki przed światłem !

 1.  

zosia powiedział/a

2009-04-30 @ 15:36

Szacnek i czapki z głów dla Pana Krystiana Zimermana.

 1.  

Przedlaw powiedział/a

2009-04-30 @ 15:47

Boguslaw Kaczynski: “Nie wolno moim zdaniem laczyc sztuki z polityka”, chyba ze jest to znanna na calym swiecie artystka Jane Fonda.

 1.  

Przedslaw powiedział/a

2009-04-30 @ 15:50

Boguslaw Kaczynski: “Nie wolno moim zdaniem laczyc sztuki z polityka”, chyba ze jest to znana na calym swiecie artystka Jane Fonda.

 1.  

aga powiedział/a

2009-04-30 @ 17:03

a ja myslalam ,ze Zimmermann to zydowskie nazwisko.A jesli nawet to znaczy ,ze niczym Hemar jeszcze jeden w tak nielicznej niestety grupie odzydzony wspanialy polski patriota :)
oby więcej takich żydow skoro Polakow brak.

 1.  

NC powiedział/a

2009-04-30 @ 19:37

Ja myślę, że żydów myślących tak jak Zimmermann jest więcej, ale oni siedzą cicho bo nie chcą się naraźić pałkarzom politycznej poprawności i postępu.

 Bohdan Szewczyk

Kaczynski i Los Enegeles Time :

Padarewski tez byl tylko muzykiem a dzieki niemu udalo sie nam odbic zaborcom Polske!

 Ale wtedy Prezydentem USA byl Wilson .. na ktorego Obama ( jeszcze nie Prezydent)  tak sie powolywal a wierze ze glos Krystiana Zimermana mu to na czasie przypomni. Tarcza antyatomowa w Polsce jest nie tarcza a celownikiem w Narod Polski. Aby unilknac podobnego ataku Plk . Kuklinski poswiecil swoich dwoch synow.

Bohdan Szewczyk

 

Nasze drogie media...

 Ms. Krajewska <Krajewska@msn.com>

ViewThursday, April 30, 2009 6:20:37 AM

To:bszewczyk <bszewczyk@yahoo.com>

 

 

Dlaczego sprawy Polskie i prawda nie moze wyjsc na dzien...

 

Szczegolnie zapraszam na strone: "Solomon Morel" ktory torturowal Polskich lotnikow i akowcow. -----Inline Attachment Follows-----


Frank Weltner, M.A. English & Certified Librarian
Presents His Famous Scholarly Library of Factual Links Known Around the World


The Jew Watch Project Is The Internet's Largest Scholarly Collection of Articles on Jewish History
Free Educational Library for Private Study, Scholarship, and Research
The Jew Watch Project's 637 Million Pages Served Demonstrate Our Focus on Professionalism
April 7, 2007 - Happy Passover & Easter Week to Jews, Christians & Moslems of Good Will


Donation

ARCHIVE OF FRANK WELTNER'S VIDEOS--CLICK

30 HOLOCAUST RESEARCH VIDEOS

Deep Inside the House of Rothschild


  DEBATE BETWEEN GDPROPHETXVII & FRANK WELTNER 

 NEW   GDPROPHETXVII REPLIES W/QUESTIONS
TO STOP THE INSANITY, END AIPAC NOW VIDEO

 

NEW   FRANK WELTNER REPLIES TO GDP IN 2 PART VIDEO
JEW WATCH LIBRARIAN/REPORTER ANSWERS GDP

 

 NEW   PART 2 OF THIS 2 PART VIDEO REPLY TO GDP

 

ORIGINAL DEBATED VIDEO: STOP THE AIPAC INSANITY
Make All Zionist Lobbying in All Nations Illegal

 

Return These Injured Nations to Representative Democracies
Instead of Zionist Sycophants Committed to World Wars for Israel
More Weltner VideosTHE JEW WATCH PROJECT'S WAY BACK MACHINE

 NEW   ZIONIST HATRED ON 12-18-2006

Massacre on October 12-Now, 2006

Click Here for P
hoto Archive

PHOTO ARCHIVE

ZIONIST MASSACRE. NOVEMBER 8, 2006

Youthful Stalin Side-By-Side With Dustin Hoffman
Stalin's Jewish Background ...


 VIDEO TALK BY FRANK WELTNER
JEW WATCH PRESENTS FRANK WELTNER
  "THE USSR WAS A JEWISH RUN AFFAIR" 

THEY MURDERED 65 MILLION CHRISTIANS, 1919-1940
BUT ZIONIST OWNED U.S. NEWSPAPERS NEVER TOLD US


 

 

MP3 Radio: | The Zionist Road to 911More on 911 & Zionism |
 | World Today | Weltner Interview | Archives

Archive: U.S. Israel Empire News | Archive: Previous Video Feeds

 

Ahmadinejad Did Not Say Wipe Out Israel
60 Minutes Edited Out The Meat of His Statement

 

What He Said Was that Real Democracy Would Heal Israel
If Moslems, Christians, and Jews Achieved Representation

  SPEAK OUT AGAINST ZIONIST CONTROL 

 NEW  THE RESULTS OF SADDAM HUSSEIN'S HANGING
Will Not Be Exactly What the Occupation Forces Wished

 

The Reason Iraq Has Survived Thousands of Years
Is Because Iraq Has Fought Off All Invaders


Solomon Morel, 86, Jewish War Criminal
He Murdered 1,500 People in Revenge

Israel Refuses to Deport Him for Trial
Being Jewish He Has a Right to Be a War Criminal
Israel Says American Non-Jew, John Demjanjuk, 86,
Who Was Only a Camp Guard Must Leave the USA

Thursday, April 5, 2007
Wednesday, April 4, 2007
Tuesday, April 2, 2007
Monday, April 1, 2007
Sunday, Mar 31, 2007
Saturday Mar 30, 2007
Friday, Mar 29, 2007
Thursday, Mar 28, 2007
Wednesday, Mar 27, 2007
Tuesday, Mar 26, 2007
Monday, Mar 25, 2007
Sunday, Mar 24, 2007
Saturday Mar 23, 2007
Friday, Mar 22, 2007
Thursday, Mar 21, 2007
Tuesday, Mar 20, 2007
Monday, Mar 19, 2007
Sunday, Mar 18, 2007
Saturday, Mar 17, 2007
Friday, Mar 16, 2007
Thursday, Mar 15, 2007
Wednesday, Mar 14, 2007
Tuesday, Mar 13, 2007
Monday, Mar 12, 2007
Sunday, Mar 11, 2007
Saturday Mar 10, 2007
Friday, Mar 9, 2007
Thursday, Mar 8, 2007
Wednesday, Mar 7, 2007
 

Tuesday, Mar 6, 2007
Monday, Mar 5, 2007

Sunday, Mar 4, 2007
Saturday Mar 3, 2007
Friday, Mar 2, 2007
Thursday, Mar 1, 2007
Tuesday, Feb 27, 2007
Monday, Feb 26, 2007
Sunday, Feb 25, 2007
Saturday Feb 24, 2007
Friday, Feb 23, 2007
Thursday, Feb 22, 2007
Wednesday, Feb 21, 2007
Tuesday, Feb 20, 2007
Monday, Feb 19, 2007
technical difficulties
Tuesday, Feb 13, 2007

Monday
, Feb 12, 2006
Sunday, Feb 11, 2006
Saturday, Feb 10, 2007
Friday, Feb 9, 2007
Thursday, Feb 8, 2007
Wednesday, Feb 7, 2007
Tuesday, Feb 6, 2007

Monday, Feb 5, 2006
Sunday, Feb 4, 2006
Saturday, Feb 3, 2006
Friday, Feb 2, 2006
Thursday, Feb 1, 2007

 


Jew Watch vs. U.S. Holocaust Memorial Museum
Jew Watch Ranks Up to 10 Times Higher Than The U.S. Holocaust Museum.
Why? Our Visitors Learn More. We Offer More. We Study & Archive the Truth.
That So-Called 'Museum' Is a Major Part of the ADL's Hate Industry and Has Less to Offer.


 • Today's Quotation Concerning Jews...

  "National Governments must go in the interest of World Government, World Police and World Currency."

  --  Lord Cecil, Speaking for the Zionist One World Order, At a formal luncheon given in his honor at the Hotel Astor, New York City, November 19, 1937

More Jew Watch TV

    RECOMMENDED TELEVISION SHOWS   
Growing Holocaust Denial Movie Archive
"False Media Propaganda Protects Israel," 10:55 Min
"AIPAC Propaganda Video," 2.45 Minutes

"Timeline of Pro-Zionist U.S. Aggression," 2.28 Minutes
"Wolf Blitzer Is a Zionist," 7 Minutes

"Hoax of Treblinka Death Camp," 3.5 Minutes


Jew Watch TV

  JEW WATCH PRODUCED TV SHOWS