Krzywdząca niesprawiedliwość


Felieton autonomiczny


Profesor Jerzy Robert Nowak ma absolutną rację, pisząc dwa dni temu w "Naszym Dzienniku", że atak dr Aliny Całej w żydowskim miesięczniku "Midrasz" na Zofię Kossak-Szczucką jest "nikczemny". Nikczemny i wyjątkowo podły, bo nie sposób nie wiedzieć, czym zajmowała się Zofia Kossak-Szczucka w czasie wojny. Tę, która w największym stopniu przyczyniła się do powołania przez Delegaturę Rządu we wrześniu 1942 r. Komitetu Pomocy Żydom im. Konrada Żegoty, dr Alina Cała w piśmie "Midrasz" nazywa "rasistką". Przykłady podłości i nikczemności w kłamliwym opisywaniu okupacyjnego bytowania Polaków i Żydów idą w setki, a może i w tysiące. Przodują w tym niestety osoby z tytułami naukowymi. Dlaczego znajdują się wciąż żydowscy autorzy, którzy wbrew oczywistym faktom piszą o nas wrogie, kłamliwe teksty - o Polsce przedwojennej, wojennej i nawet tej peerelowskiej?
Tadeusz Bednarczyk, żołnierz Organizacji Wojskowej, potem AK, który już w styczniu 1940 r. pomagał Żydom m.in. przy uzbrajaniu Żydowskiego Związku Wojskowego, jako urzędnik skarbowy był w getcie codziennie, aż do wybuchu powstania. Wiele, bardzo wiele widział i przeżył. Bednarczyk, który podobnie jak Zofia Kossak-Szczucka narażał swoje życie, pomagając Żydom, doczekał się po wojnie epitetu "antysemita". W swojej jedynej, lecz niezwykle ważnej książce pt. "Życie codzienne warszawskiego getta" pisał: "Myślę, że ta niechęć do nas płynie głównie z tego tytułu, że to my, Polacy, byliśmy świadkami poniżenia, upadku moralnego i zdrady u Żydów, pragnących uchodzić irracjonalnie za naród wybrany, zatem coś ze spiżu, gdy Polacy widzieli coś odwrotnego. Nikt nie toleruje takich świadków. Stąd te ataki na nas".
Bohater spod Tobruku, cichociemny Stanisław "Bask" Mostwin (prawdziwe nazwisko Stanisław Edward Niedbał), kiedy wyskoczył z liberatora nad Polską w maju 1944 r., miał w pasie 200 000 dolarów amerykańskich przeznaczonych wyłącznie na pomoc dla polskich Żydów. Po latach dowiedział się, że 60 000 dolarów otrzymała "Żegota", 60 000 Bund, 60 000 dolarów przeznaczono na pomoc dla Żydów holenderskich więzionych w obozach koncentracyjnych. Pracując po wojnie w Ameryce jako krawiec, doświadczył ze strony amerykańskich Żydów wielu niesprawiedliwych, krzywdzących upokorzeń.
Komitet Pomocy Żydom pod kryptonimem "Żegota", w którym narażali swoje życie Zofia Kossak-Szczucka, Tadeusz Bednarczyk, Stanisław Niedbał i wielu, wielu innych, pozostanie pięknym przykładem poświęcenia "dla bliźniego". Szacuje się, że za pomoc Żydom zginęło ponad 150 000 Polaków. Tym wszystkich ludziom należy się nie tylko prawda, ale i głęboki szacunek. Hanna Krall przyznała, że tylko w grze o jej życie stawką było życie 45 osób. Szkoda, że tego typu świadectw jest tak mało.
Pisanina dr Aliny Całej oburza, tym bardziej że "Midrasz", w którym nazywa się Zofię Kossak-Szczucką "rasistką", jest dofinansowywany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Czekaliśmy wiele lat na to, by polskie władze oficjalnie reagowały na teksty obciążające nas winą za holokaust, by nie pisano o "polskich" obozach koncentracyjnych w czasie II wojny światowej. Ale, jak widać, to wciąż początek walki o prawdę i sprawiedliwość.
Wojciech Reszczyński

 

Czytelnicy piszą:

a w tym samym czasie (powrót)

W Polonijnym "Pulsie Polonii" w Australii ukazala sie nastepujacz propozycja:

------------------------

7 lutego 2007
Elderly Israelis need Polish home helps
Rafał Kiepuszyński
A business has developed in Israel of flying in Polish nurses to look after ageing Israelis from Polish backgrounds.
An estimated one million Israeli citizens are families of Jews who arrived from Poland before and after the second world war. Many of the original settlers, are now in their eighties, requiring home help.

This octogenarian Israeli couple, Max and Iris, now live in Tel Aviv. The two Holocaust survivors arrived there shortly after the end of the second world war. Max and Iris come from the southern Polish province of Zagłębie Dąbrowskie, where they lived until the outbreak of the war.

Talking to fellow Israelis at this senior citizens club in Tel Aviv, they normally speak Hebrew. But sixty-odd years after they left Poland, they instantly switch to Polish when they have something to say to each other. Since Max and Iris are in poor health, their family, which lives in the city of Haifa two hours away, has hired a woman from Poland to look after their daily needs.

The Polish lady was recommended by one of several agencies that bring Polish nurses over to Israel to take care of ageing Israelis of Polish descent. Shoshana runs one such agency.

´Old people coming from Poland who didn´t go to school to study English, they now need help. In Israel it´s common to hire Philippino girls for help. I have opened a company. I go twice a year to Poland to make interviews for Polish women who want to come to work in Israel. They earn and they get money like everyone else here.

‘When people grow old, it´s very good for them to go back to their mother language. Let´s say, it´s the same food, the same kind of cleaning house, the same attitude that we have to life. We find Polish people have the same. Even my mother-in-law, who´s here since 1934, she always says she forgot to speak Polish, but she didn´t. She knows all the song and all the jokes. Now she has a Polish woman taking care of her. She´s very happy with the woman. And we´re happy that she´s happy.´

Victor, another retired Israeli looked after the agency´s Polish staff, says Israel´s Jews who have roots in Poland are generally nostalgic about things Polish.

´It´s my native language. We cannot exist until today without our native language, the literature, the television, the excursions to Poland. To be in Poland, to drink vodka in Poland. When you drink vodka in Poland, it´s very different to as you drink vodka here. It´s something nice and special. I like Poland very much.´

As most of the many original Polish Jewish immigrants are now in their eighties, the home care sector involving Polish helpers is becoming a booming business. In fact, it is just one of a handful of jobs Polish citizens are now officially allowed to perform in Israel. Until very recently, Israeli construction sites were teeming with Polish builders working without a permit, but the country´s economic woes caused the government to clamp down on illegal workers.

Polskie Radio
----------------------
copy/paste Miroslaw Krupinski

Zydzi w polskim rzadzie

Zydzi w polskim rzadzie biora udzial w wiekszosci akcji antypolskich. Niedawno pismo Ministerstwa SZ pochwalajace STRACH Grossa , nieniejszy artykul.. Czy Ustawa 133 o Odszkodowaniach dla nich.. Nie ma co skamlac o ich litosc dla Narodu polskiego. Ktos ich wybral i ciagle wybiera do rzadu.. wiec rzadza

 

Polacy opluwani i okradani

Intencją rządu IV RP jest aby polscy bogacze - emeryci,ktorzy mają 1201 zł (ok.300 euro miesiecznie) zostali za
ten niesłychany luksus przykładnie ukarani.Nie dostaną w roku 2007 jednorazowego dodatku do swej emerytury ani jej waloryzacji z powodu braku środków na ten cel To się nazywa sprawiedliwość solidarnej IV RP. Zaś parlament ( może kneset ?) IV RP w tym samym czasie kradnie z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych kwotę 40 mln zł. na Świątynię Opatrzności Bożej ( bardziej żydowskiej)
i 10 mln zł na IPN czyt. Instrument Psucia Narodu. Tak oto polscy emeryci chcąc nie chcąc stają się sponsorami wiekopomnych pomysłów bogobojnych parlamentarzystów i takich samych ministrów IV RP. Mało tego. Wielka, silna i śmieszna IV RP musi słono płacić pieniędzmi polskich podatników za swoją
dozgonną miłość do USA i Izraela wysyłając Wojsko Polskie na usraelskie wojny w Iraku i Afganistanie no i skupując amerykański latający złom F-16.W planach naszego wspaniałego rządu jest również wybudowanie w Polsce amerykańskiej tarczy antyrakietowej .
Jeżeli Polacy na to pozwolą będzie to ukoronowanie żydowskiej okupacji w Polsce.Pro-żydowski rząd IV RP w głębokiej konspiracji przed Polakami prowadzi pertraktacje z usraelem na ten temat.Polska jest śmiertelnie zagrożona.Nigdy jeszcze w dziejach Polska nie była tak zagrożona.Nigdy jeszcze w dziejach Polska nie miała tak pro-usraelskiego rządu.Rzadu kopiącego Polsce nuklearny grób.Hańba to jest i zdrada nikczemna.Niechaj rząd ten do piekła się zapadnie zanim Polskę pogrzebie ! Chyba,że ostanie zmiany w rządzie premiera Kaczyńskiego sygnalizują zmianę tej strasznej i antypolskiej do tej pory polityki IV RP?

Ps.Komentarz ten próbowałam umieścić na stronie Gazety Prawnej pod artykułem" Nadal nie wiadomo, jaka będzie podwyżka emerytur" -wyświetlił się komunikat :"Treść komentarza nie jest zgodna z regulaminem, nie będzie wyświetlana." No cóż w państwie bezprawia prawo jest bezprawiem.Może dlatego komentowanie artykułów Gazety Prawnej jest niezgodne z regulaminem ( jakim ?).