Wałęsa a sprawa abpa Wielgusa zemstą komunistów

Lech Wałęsa wywiadzie dla dziennika "Corriere della Sera" wyraził opinię, że za atakami na abpa Stanisława Wielgusa i inne osoby oskarżone o współpracę z SB, stoją komuniści, którzy utraciwszy władzę chcą teraz doprowadzić do destabilizacji w Polsce.

"Abp Wielgus popełnił wybaczalny błąd. To mała rzecz, która przekreśliła całą jego pozostałą, wzorową przeszłość. Konsekwencje są zdecydowanie nieproporcjonalne do zasług, odniesionych w całym jego życiu duszpasterskim. Nie jest przypadkiem to, że skandal wybuchł w ostatnim momencie" - podkreślił Lech Wałęsa.

Dodał: "Ludzie dawnych służb działali z wyrachowaniem, doskonale świadomi, jaką sensację wywoła to w Polsce, za granicą i w Watykanie. Są specjalistami od destabilizacji".
"Komunistów w Polsce jest ponad sto tysięcy, silnych, zorganizowanych, zagnieżdżonych w najważniejszych sektorach" - oświadczył były prezydent. Jak zauważył, "rząd grozi odebraniem emerytur dawnym funkcjonariuszom tajnej policji i pozbawieniem ich funkcji publicznych" i dlatego "oni reagują".

"Jeśli się naprawdę zezłoszczą, mogą stać się niebezpieczni" - ostrzegł były prezydent.

"Komuniści nadal budzą postrach. Przegrali ostatnie wybory, myśleli o powrocie do władzy, a nawet o zmianie systemu" - ocenił.

Wałęsa, zapytany o to, czy lustracja powinna być kontynuowana, odparł: "Problem polega dzisiaj na tym, że Polska rządzona jest przez populistów i demagogów, którzy z lustracji uczynili kwestię priorytetową".

Na pytanie, czy obecna ekipa rządząca ma przyszłość, odpowiedział zaś: "To jest ich chwila. Bracia Kaczyńscy znajdują się w idealnej sytuacji. Premier i prezydent są w całkowitej zgodzie, nawzajem się chronią i ubezpieczają, mają porządną większość w parlamencie. Nie uwolnili się jeszcze od dawnych, starych chorób, ale mogą dokonać wielkich rzeczy.
Pytanie tylko, czy obiorą właściwą drogę".

 

Infonurt2 :

 „BOLEK” grozi kolegami .. I mizdrzy sie do  „nie – Polaków.” PiS u .... w Polsce jest ich wiecej , naród jest pod ich i rzadu terrorem ., w końcu to Prezydent odwołał Wielgusa.. urzywając służb specjalnych , które mu dostarczył materiałów .. podrobiony rząd , pdrobione matreriały i Kesinger jako doradca Watykanu..  Ale dla nas ABP Wielgus jest nadal Prymasem Polski..