Mój Dom jest straszniejszy niż jazda na autostradzie 401 w Toronto!

Gale Beeby, TS .Kanada

Był to wypadek który tylko czekał aby sie zdarzyć –i w końcu tak się stało ostatniego Kwietnia gdy sie poślizgnęłam na podłodze w kuchni co skończyło się pękniętą szczęką , spuchniętym policzkiem i rachunkiem u dentysty za $2,000.00

UFFF

Co mnie całkowicie obaliło  jednak , to nie tak jak mój wypadek na podłodze  w kuchni jak informacja na pogotowiu od pielęgniarek  o tym że widzą każdego roku  tysiące ofiar  wypadków w domu.

Ewidentnie jest wiele niebezpieczeństw czyhających w  naszych domach..... śliskie wanny.. nieprawidłowe poręcze i uchwyty  ... przeładowania elektryczne..

Domy szybko staja sie .. trasą przeszkód dla osób tak niezręcznych jak ja , gdy powstanie z wanny stanowi większe wyzwanie niż spacer w rzece po kamieniach pokrytych podwodna trawą..

Według statystyki było 1,3 miliona wypadków w domach w roku 2000-1  ( najbardziej swieże dane z tego urzędu ) co daje procentowo 33.1 % ogólnej liczby wypadków w Kanadzie.

„ W realnym świecie , my wszyscy będziemy mieli wypadki” – mówi Roy Seyler, instalator programów w The Home Depot  Kanada , ekspert  w sprawach bezpieczeństwa domowego.

 Tak więc , jak możemy zredukować ilość wypadków w domu ?

Seyler oferuje wiele  sugestii jednak juz kilka drobnych rad może zasadniczo pomogą nam uniknąć tych wypadków.

 Nie chodzenie po domu boso lub w skarpetach t jedna z rad zdrowego rozsądku. Także ważne są odpowiednio szorstkie maty i poręcze.  Przylepienie nalepek zabezpieczających przed poślizgiem w wannach , tez będą pomocą.  Właściwe używanie drabin i odpowiednich narzędzi mechanicznych , których użycie  przez właścicieli domów jest nieuniknione – także wymaga zdrowego rozsądku.    Okulary ochronne, maski  do oddychania, grube rękawice  i właściwe buty – wydają się być tak oczywiste – jednak często są nieużywane. Także zwróć uwagę na stan techniczny twych narzędzi.  Jeżeli twoja drabina jest zbyt krótka : pożycz , lub kub właściwą.. no i bądź szczególnie ostrożny gdy wychodzisz z wanny !

 Infonurt2 : Warto by tu zaznaczyć że większość tego niebezpieczeństwa jest dostarczona do naszych domów przez przemysł budowlany i budowniczych. Warto by przesłać te wnioski do naszego  ustawodawcy  prawa budowlanego a kosztami wypadków obciążyć nie stosujących sie do wymogów stosowania bezpiecznych materiałów budowlanych..