Neo konserwa Z USA WYGWIZDANA PRZEZ STUDENTOW  UW

Add Video to QuickList

Lekcja amerykańskiej demokracji. Warszawa, 26.01.2007
09:34

Działaczom antywojennym udało się zakłócić odbywającą się na Uniwersytecie Warszawskim debatę z udziałem czołowego ideologa neokonserwatyzmu Normana Podhoretza, ministra obrony Radosława Sikorskiego, oraz wicemarszałka Senatu Działaczom antywojennym udało się zakłócić odbywającą się na Uniwersytecie Warszawskim debatę z udziałem czołowego ideologa neokonserwatyzmu Normana Podhoretza, ministra obrony Radosława Sikorskiego, oraz wicemarszałka Senatu Ryszarda Legutki.

Przed budynkiem w którym odbywała się debata zgromadziło się kilkadziesiąt osób z Inicjatywy Stop Wojnie, Nowej Lewicy oraz Czerwonego Kolektywu - Lewicowej Alternatywy. Zebrani rozwinęli antywojenne transparenty. Skandowali hasła „żadnej krwi za ropę!" oraz „nie chcemy okupantów na uniwersytecie!".

Gdy debata się rozpoczęła weszli do środka. Debata opóźniła się około pół godziny, ponieważ prowadzącemu nie spodobał się fakt, że działacze NL rozdawali ulotki antywojenne. Początek przemowy Podhoretza został zakłócony gwizdami oraz okrzykami przez Piotra Ciszewskiego z CK-LA, krzyczącego do Podhoretza po angielsku „To ty jesteś prawdziwym terrorystą". Działacze antywojenni wnieśli na sale też plakaty, które rozwinęli na początku debaty. Z sali regularnie rozlegały się również gwizdy.

Gdy protestujący działacz CK-LA został po krótkiej szarpaninie wyprowadzony przez ochronę uniwersytecką okrzyki antywojenne zaczęli wznosić siedzący w kilku miejscach sali inni działacze antywojenni, w tym Piotr Ikonowicz z Nowej Lewicy.

Debata była przerywana jeszcze kilkakrotnie. Ochrona Uniwersytetu oraz funkcjonariusze żandarmerii wojskowej, występujący w cywilu, wywlekli z sali jeszcze kilku protestujących, w tym Piotra Ikonowicza.

W związku z protestami organizatorzy debaty zrezygnowali z pytań zadawanych bezpośrednio przez publiczność.

Radosław Sikorski stwierdził że Polska jest winna pomoc Afgańczykom, ponieważ w latach 80 walczyli oni z ZSRR. Dodał również, że nie wyobraża sobie walki z terroryzmem bez amerykańskiego przywództwa.

Norman Podhoretz, wykorzystująć jako pretekst swoje żydowskie pochodzenie, uznał zakłócających debatę za "antysemitów", twierdząc że stosują „nazistowskie metody". (more) (less)

Tags:

Podhoretz   Sikorski   Ikonowicz   Żebrowski   Ciszewski   NL   Nowa   Lewica   PD

 

Neocon Cold Warrior Booed in Warsaw (Sikorski alert) - Forums powered by Reason and Principle

Wed, 31 Jan 2007 17:09:10 -0800

Bottom of Form

W liberty forum www sa komentarze.

Dana

 

 

Neocon Cold Warrior Booed in Warsaw.

 

 

Neocon godfather Norman Podhoretz was jeered and heckled at Warsaw University last Friday (January 26).

Students against the War organized a picket of Podhoretz’s meeting on “world leadership”. The protest was backed by the “Stop the War Initiative” (comprising left wingers, greens and the unaffiliated). Just before the meeting was due to start the picket ended and the protesters went inside to challenge the pro-war panel.

The other speakers apart from Podhoretz were two Polish conservatives – extremist hawk and defence minister Radoslaw Sikorski and academic/politician Ryszard Legutko.

 

 ZOBACZ FILM – AKCJA W JEZYKU POLSKIM !

http://www.libertyforum.org/showflat.php?Cat=&Board=news_international&Number=295226505&view=collapsed&sb=5&o=21&part=

 

The second one with the English byline has English subtitles.

 

http://youtube.com/results?search_query=Podhoretz&search=Search