POLONIA SEMPER FIDELIS i WATYKAN

Inz. Jerzy Skoryna

Dzisiaj poruszę temat dość delikatny jakim jest polityka Watykanu. Na samym wstęie zaznaczam i podkreslam, ze jestem katolikiem praktykujacym z przekonania, pelnym oddania dla Kościola Katolickiego, jak o niemylnosci Papieża W SPRAWACH WIARY.

Powyzsze nie znaczy, ze tak jak Sluga Bozy, Ojciec Swiety Jan Pawel II, widzę blaski i cienie LUDZKIEJ INSTYTUCJI, jaką  est Watykan, który równiez w sprawach ludzkich może popełnić błędy, czy tez pomylić się.

Polska zwana „POLONIA SEMPAR FIDELIS” na przestrzeni tysiąclecia swojej egzystencji jako Pañstwo Chrzescjañskie, wiele razy uratowało od pewnej zguby Europę, cywilizacje i kulture naszego kontynentu i tym samym KOSCIOŁA JAKO LUDZKIEJ INSTYTUCJI.

Byc może, ze w Watykanie, tak jak to bywa w róznych dyplomacjach, zapomina się o włożonych wielkich wysilkach  i poswięceñ w utrzymaniu kontynentu europejskiego wolnego od róznych barbarzyñskich najazdów zewnętrznych, jak i wewnętrznych.

Dpiero co, w  przeszlym XX wieku, Polska obroniła i uratowała Europę, oraz Kościól z Watykanem na czele TRZY RAZY:

1.- Rozgromienie bolszewickiej Czerwonej Armii w 1920 roku, kiedy to Rosja sowiecka chiała „po trupie Polski, zdobyć Europę i Swiat cały”.

2.- W 1944 roku, Powstanie Warszawskie, zamrozilo front wschodni przez pól roku, co nie pozwolilo Stalinowi spotkać się z Aljantami na polach Francji, zamias w maju 1945 troche na zachód od Berlina.

3.- Polska SOLIDARNOŚĆ, rozsadziła blok socjalistyczny, Pakt Warszawski i Zwiazek Sowiecki, wyzwalajac Srodkową i Wschodnią Europe, pozwalając na usunięcie Muru Berliñskiego, ocalajac Europę i świat cały a w  tym też Watykan , od  Trzeciej Wojny Swiatowej, barbarzyñstwa komunistycznego i „reżymów ludowych”.

 

Dopiero Papiez, Polak, Jan Pawel II, nadal odpowiedni kierunek polityce Watykanu ze znanymi pozytywnymi skutkami dla poszczególnych Pañstw, Narodów, jak i Kosciola Katolickiego. Niewielkie przyklady: pogodzenie Argentyny z Chile, wspólne modly w Asyżu, z Ojcem Swietym, przybylych reprezentantów wszystkich religii, co do dnia dzisiejszego bylo JEDYNYM wydarzeniem w historii Kosciola Powszechengo. Pomoc duchowa i ideologiczna, jaką dał Kosciół Polsce poprzez Papieża Jana Pawla II, dala nieoczekiwane wyniki dla całego świata, pokazują z drugiej strony WIELKĄ rolę Polski w tej części swiata.

Jak Polska traci swoja niepodleglość, narody sasiedzkie również ją tracą. Jak Polska odzyskuje swoja niepodległość, inne pañstwa, również ją odzyskują. To są niezbite fakty, które na przestrzeni wieków potwierdziły wielką rolę jaka Polska spełnia w życiu ludzkości.

Niestety my, Polacy z tego nie zdajemy sobie jasno sprawy i nie wykorzystujemy tego na naszą i naszych sasiadów kożyść. Nasi wrogowie, fizyczni, jak Niemcy i Rosja, jak i innej rasy, oraz religii, atakuja nas ze wszystkich stron i wszelkimi sposobami. Ci podli nasi wrogowie, pragną nas zniszczyć fizycznie, ekonomicznie, ideologicznie i odebrac nam wiarę, aby zrobić z naszej części Europy podległe kolonie, a ludzi zepchac do roli  bezdusznych niewilniczych robotów. Jak my padniemy, to i inne narody także padną! Niestety niezawsze  bronimy sie skutecznie z całą energią i zaparciem , przeciwko naszym bezdusznym ,pogañskim wrogom.

Naturalnym naszym sprzymierzeñcem jest właśnie Kosciół, z czego MY zdajemy sobie sprawę i widzimy  że wraz z Polską cała Europa może upaść bezpowrotnie. Niestety Watykan niezawsze sobie z tego zdaje sprawę. Papiez Jan Pawel II doskonale z tego zdawal sobie sprawe i kierował we wlasciwym kierunku politykę Watykanu. Robił to Papież Slowianin, który niezawsze był dobrze rozumiany przez innych, którzy mierzyli sprawy i wypadki, często na miare natychmiastowych korzysci materialnych.

 Własnie to się stało w tych dniach. Niesamowity bezpodstawny, bez wyroku, sądu, oraz przkonywujących dowodów, a tylko oparty o swistki papieru higienicznego, wrzask postkomunistycznych, neoliberalnych i pogañskich brukowców, jak i radia oraz TV, sprawił, że Watykan ogarnął strach, panika i stres, powodujac nacisk na Arcybiskupa Stanislawa Wielgusa, aby podał sie do dymisji.

W Watykanie zabraklo odważnego i znającego sie na rzeczy Czlowieka, który nie poddałby się wrzaskom pogañskich inowierców, posylajac ich tam, skad przyszli – z ziemskiego piekła...

Gdyby znajdowal sie podobny czlowiek, jak Jan Pawel II, który potrafil powiedzec, PRZEPRASZAM, Czlowiek Honoru, jak Karol Wojtyla i Prymas TYSIACLECIA, Stefan Wyszyñski, który potrafil powiedzieć „NIE”!, Gdyby to tak było, to Arcybiskup  Stanisław Wielgus nie byłby proszony o rezygnacje, a gdyby to sie stało, napewno powróciłby na swoje już poprzednio dane stanowisko. Przypomne tylko stare polskie przysłowie; „kto daje i odbiera, ten sie w piekle sie poniewiera”.

W Watykanie nie mogą pojąć jaką nieslychaną ważność ma Polska, jako „POLONIA SEMPER FIDELIS”, usuwając z wysokiego stanowiska Arcybiskupa Arcydiecezji Warszawskiej POLAKA, niewygodniego dla pogañskiej neoliberalnej zgraii miedzynarodowych handlarzy...

Watykan musi zrozumieć, że własnie najpewniejsza obronna tarcza Kościola Katolickiego, to jest wlasnie ta POLONIA SEMPER FIDELIS, której trzeba dać jak najszersze uznanie i pomoc w mianowaniu prawdziwych z krwi i kosci, POLAKÖW na odpowiedzialne stanowiska Kosciola Katolickiego.

Nam Polakom nie pozostaje nic innego JAK WALCZYC I BEZUSTANNIE UŚWIADAMIAĆ WATYKAN, O WAŻNOSCI POLSKI, KIERUJĄC TAM NASZE PRAWDZIWE DOKUMENTY, ZAZNAJAMIAJĄC Z HISTORJĄ i prosić o wspóldziałanie w obronie Polski Zawsze Wiernej, która broniąc siebie, broni Kościół Powszechny, Europę i cały świat od zagłady! Piszmy do Ojca Swietego o tym wszystkim!.

 

Inż. Jerzy Skoryna , Meksyk,  Weteran Powstania Warszawskiego

Tel.: 52-55-5557-3360

 jesko44@hotmail.com

19 Styczeń 2007