Rzeczpospolita": Lech Kaczyński spotkał się z Aleksandrem Kwaśniewskim. Według dziennika, rozmowa miała miejsce pod koniec kwietnia z inicjatywy obecnego prezydenta.

Były i obecny prezydenci spotkali się pod koniec kwietnia - ustalił dziennik. Spotkanie odbyło się w Belwederze i przebiegało w bardzo ciepłej atmosferze. Politycy rozmawiali kilka godzin. Przede wszystkim o polityce międzynarodowej. Lech Kaczyński miał obiecać Kwaśniewskiemu, że polska dyplomacja na pewno poprze jego kandydaturę na stanowisko sekretarza generalnego ONZ.

"To była bardzo interesująca wymiana poglądów" - powiedział gazecie Aleksander Kwaśniewski, potwierdzając informację o spotkaniu. Nie odpowiedział jednak na pytanie, czy prawdziwa jest wiadomość, że od tamtej chwili obaj panowie
mówią sobie po imieniu.

 

Żaden tekst pisany przez naukowców od lat nie wywołał w USA tak gigantycznej burzy. Dwaj renomowani politolodzy - prof. John J. Mearsheimer z Uniwersytetu Chicago i prof. Stephen M. Walt z Uniwersytetu Harvarda - oskarżyli Żydów o to, że przejęli kontrolę nad amerykańską polityką zagraniczną. W artykule opublikowanym w kwietniowym "London Review of Books" piszą, że począwszy od lat 60. wszyscy prezydenci USA ulegali wpływom potężnego lobby żydowskiego, które stawia interesy Izraela ponad amerykańskimi.

Żydzi rządzą Ameryką

sobota, 29 kwietnia 2006

za Polaka, za strażaka - pospolite poruszenie w krzakach (AWS-bis)

 

 

 

 

 

Subject: info

 

Witam z Polski,

Panie Stefanie Kosiewski vel SOWA:-) Przeglądałem już wczesniej Panskie blogi i bylem nimi podbudowany. Polski meczennik slusznej sprawy, BRAWO!!

Niedawno jednak trafilem na Pana strone pt. KACZORY!?? Gdzie z kolei miesza Pan z blotem Kaczynskich? Nie spotkalem natomiast Panskiego bloga na temat PO i Tuska?? Same zagadki.

Aby dopieprzyc Kaczorom, cytuje Pan nawet wypowiedzi Walesy i to nawet z USA:-) Walesy, ktorego w innych blogach umieszcza Pan na miejscu jemu przypisanemu:-)?? Jak wiec to jest? Walesa NISZCZY wszystkich Panskich kumpli z pierwszej Solidarnosci - Krzysztof Wyszkowski wlasnie przegral z nim pierwsza sprawe w sadzie i ma sie odwolywac a Pan na pohybel Kaczorom na pomoc przywoluje Walese???? Czegos tu nie rozumiem. Gdy Walesa rozpieprzal swoj pierwszy, demokratycznie wybrany rzad Jana Olszewskiego, tylko Kaczynski z tym sie nie zgodzil! Zaprotestowal!! A inni jak Donald Tusk, Jan Maria Rokita i wielu innych bylo za rozwaleniem rzadu!?? Jak to jest? A moze nie ogladal Pan filmu dokumentalnego "Nocna zmiana" ktory w Polsce byl zakazany i mozna go bylo sciagnac TYLKO z jednego miejsca na kuli ziemskiej w internecie z "Radio Canada". Jezeli Pan nie ogladal tego filmu, to prosze napisac, wysle Panu CD z tym filmem:-)

Pawlak (ktory teraz nie chce wejsc do koalicji) zostal wtedy mlodym premierem:-)))) Na krotko, bo na krotko, ale jednak! Od tamtego czasu przestal sie nawet jakac!!:-)))

Na temat PO NIC Pan jednak nie pisze, dziwne milczenie, choc ja mam na ich temat sporo materialu:-) DLACZEGO??

Nie zostawia Pan jednak suchej nitki na Kaczynskich, choc jest tego malutko, ja mam wiecej materialu:-))

Mam jednak do Pana jedno podstawowe pytanie, jako Polak: Z KIM Kaczynscy mieli wejsc w koalicje, po wygranych wyborach? Prosze mi na to odpowiedziec z reka na sercu?

Przyjaciele z PO dostawali od nich nawet 9 ministerstw (polowa to jest 8, bo wszystkich bylo 16), marszalka Sejmu, oraz wspolnego Marszalka Senatu:-)))) i co? Ano NIC. Ich interesowalo TYLKO jedno ministerstwo MSW (silowe)!!:-)))))) Oni jako partia przegrana, grajaca starymi zgranymi kartami: Tusk, Komorowski, Gronkiewicz Waltz itp chcieli PiS-owi dyktowac warunki!???? Chyba byli pijani albo niespelna rozumu, jezeli sadzili, ze w tak prostacki sposob wyruchaja Kaczorow:-)))

Prosze wobec powyzszego odpowiedziec mi uczciwie, z kim mieli zawrzec ta koalicje??? Prosze dalej PILNIE sledzic polska scene polityczna, jeszcze nie raz bedzie Pan zaskoczony rozwiazaniami! Ja rozumiem, ze ma Pan sluszna zlosc do Jaruzelskiego i Polakow z PRL-u ktorzy robili Panu kolo dupy, ale ja wlasnie po to glosowalem na Kaczorow (choc ich nie lubie), aby zaczeli sprzatac ten kraj z brudu i gnoju i minister Ziobro probuje to robic! I co sie dzieje? Larum graja, na Ziobrze "psy wieszaja", w katowickiem juz 400 policjantow ucieklo na emerytury, w malopolskiem 200, w ludzkim uciekaja prokuratorzy i sedziowie!??? Czego sie az tak strasznie boja??????

Jest takie MADRE polskie przyslowie. "Na zlodzieju czapka gore":-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Z pozdrowieniami

Mieczyslaw

Grzegorz Dolniak

[...] taka jest rola lidera! Chciałoby się westchnąć: "nie ma to jak w Sosnowcu i Jaworznie". Niestety, ostatnie wydarzenia, związane z ułożeniem listy do Sejmu i kandydatami do Senatu RP to niestety znowu "popis" członków sosnowieckiej PO. O ile bardzo zabiegali o demokratyczny tryb kształtowania listy do Sejmu RP /co też uczyniłem i spowodowałem jej zatwierdzenie przez D.Tuska/ to Senat RP miał się według sosnowieckiej PO rządzić prawami dyktowanymi przez tę strukturę.Konsekwentnie optowałem za utrzymaniem obu kandydatur, zarówno p.A.Węglarza jak i p.Z.Szaleńca,

[...]  jednak decyzje krajówki i regionu PO dot. wspólnej polityki z PiSem wymusiły konieczność rezygnacji z jednego z kandydatów. Tu muszę zmartwić sosnowiecką PO.

 [...] To nie "Czarny Piotruś" czyt. Grzegorz Dolniak a Zrząd Krajowy PO, po dokładnej analizie obu kandydatur i wysłuchaniu moich racji podjął decyzję, że kandydatem PO w wyborach do Senatu w okręgu 31 będzie

Zbigniew Szaleniec, v-ce burmistrz Czeladzi.

Komentowanie tej decyzji na łamach lokalnych dzienników w sposób, jak zostało to uczynione prze przewodniczącego PO sosnowieckiej, uważam za naganne i politycznie szkodliwe.

[...] Wierzę, że w Sosnowcu takich osób jest więcej, ufam, że w Platformie Obywatelskiej znajdą miejsce dla siebie, z pożytkiem dla PO, siebie samych jak i swojej, małej sosnowieckiej Ojczyzny.

Grzegorz Dolniak

Wiceprzewodniczący Zarządu Regionu Śląskiego PO   Wiceprzewodniczący Klubu Parlamentarnego PO

skuteczny (21:37) brak komentarzy
 
Grzegorz Dolniak o zmowie PO i PiS przed wyborami 2005

http://zmowa-magdalenka-bis.blog.onet.pl

wygadał się, że jest zmowa

Wiceprzewodniczący Zarządu Regionu Śląskiego PO Wiceprzewodniczący Klubu Parlamentarnego PO

na forum Sosnowiec.info

off-line sowa.blogg.de archiv  http://sowa.blogg.de/eintrag.php?id=679

02:49, kultur , rządy w Polsce
Link
Skomentuj (1) »

sobota, 18 marca 2006

należy uzupelnić o wezwanie do samolikwidacji Senatu RP

m.in. w piątek, 03 lutego 2006 -

sowa pisała o odwolanie Lecha Kaczyńskiego z posady Prezydenta RP

 

 

/KPINY-Z-POGRZEBU-sadza-rodu-kaminskich-Teil-4.html

a jesli brat Kaczyńskiego, Jarosław (członek Rady Bezpieczenstwa Narodowego przy Prezydencie RP) robi caly czas, od wygranych przez Kaczyńskich wyborow, ZASLONE DYMNA - partia PiS nie rzadzi, a tylko obsadza stanowiska ludzmi, ktorych Kiszczak przygotowal do dzialan w tzw. nowej rzeczywistosci

to wołanie Wałęsy o połączenie rozwiązania Sejmu z odwołaniem Lecha Kaczyńskiego

  gross machen / kliknij w fotografię, żeby powiększyć

należy uzupelnieć o wezwanie do samolikwidacji Senatu RP.

17:57, kultur , rządy w Polsce
Link
Skomentuj »

środa, 08 marca 2006

Niemcy w roli panstwa oddzielanego od Polski od Zachodu, w Unii Europejskiej

 

  

BEZ POLSKI - ulatwienia we wspolpracy ponadgranicznej 7 panstw EUropejskich - Polska nie nalezy do tego nowego uregulowania

Die Bundesregierung hat heute die Gesetzentwürfe zum Vertrag von Prüm beschlossen. Der Vertrag vertieft die grenzüberschreitende Zusammenarbeit, insbesondere zur Bekämpfung des Terrorismus, der grenzüberschreitenden Kriminalität und der illegalen Migration. Er wurde am 27. Mai 2005 in Prüm/Eifel von Deutschland, dem Königreich Belgien, dem Königreich Spanien, der Französischen Republik, dem Großherzogtum Luxemburg, dem Königreich der Niederlande und der Republik Österreich unterzeichnet.

Lech Kaczynski zrobil tylko tzw. DYM, ktory mial na celu zajecie Polakow niefrasobliwym zachowaniem prezydenta RP na terenie ambasady RP w Paryzu (godnym bramkarza, wykidajly a nie czlowieka z cenzusem pozwalajacym latac na koszt obywateli) a takze wprawiajacymi w zaklopotanie prostych ludzi w Polsce wypowiedziami na temat pani kanclerz oraz znajomosci (z przesiadek we Frankfurcie) panstwa oddzielanego od Polski od Zachodu, w Unii Europejskiej.

Jaroslaw Kaczynski robi caly czas, od wygranych wyborow, ZASLONE DYMNA - partia PiS nie rzadzi, a tylko obsadza stanowiska ludzmi, ktorych Kiszczak przygotowal do dzialan w tzw. nowej rzeczywistosci.

Wesentliche Inhalte des Vertrags:

 szczegoly porozumienia, do ktorego Polski nie dolaczono

read more

Prezydent Lech Kaczynski AFP

by kulturzentrum@gazeta.pl on 2006-03-08

 

http://get.rssgenerator.de/?f=162

16:42, kultur , rządy w Polsce
Link
Skomentuj »

środa, 22 lutego 2006

nie na darmo i nie za darmo zniszczono przemysł cukrowy w Polsce

Zuckermann krzepi polityków antypolskich w Polsce;